Toon Gerbrands Toon Tellegen Wim Sonneveld Fokko Mees Albert Gerrits Swart Nasjonaal 1-april Genoatskip Woutertje Pieterse Priis Teltsjes fan Tellegen Kika Mol Jonge Sosjalisten Steven Spielberg Wim Kan Rien van Nunen Tibestyberchtme Jean Pierre Rawie Kulturele Priis fan Drinte Teije Brattinga Karel de Grutte-priis Gouden Griffel 18 novimber Helene Kröller-Müller Constantijn Huygenspriis Nikolai van der Heyde 22 april List fan Nederlânske follyballers Gerard Gratama Justus van Maurik jr. Hendrik de Vriespriis Stripskipspriis Wien Neêrlands bloed Stipskrapke Utjouwerij Regaad De Reis nei de Ji…
ichtmasters Teddy Scholten Buning Brongers Priis Willy van Hemert Harry Verbeke Tekenfilmstudio Em. Querido's Uitgeverij Jan Campert-priis Spotprint List fan ferneamde dokters Wiebe Kaspers List fan Nederlânsktalige dichters Sint-Martinustsjerke (Hallum) Streekroman List fan Snitsers Snits (gemeente) Nederlânske nûmer-1 hits/G Aart Staartjes Patronym Anne Tjerk Popkema Tekselsk List fan Nederlânske
byldhouwers Ridder yn de Oarder fan Oranje-Nassau Nine van der Schaaf Johannes Hilarides Fenna Mastenbroek 1968 Oud Eik en Duinen Freek de Jonge Excelsior Rotterdam Nije Tsjerke (Amsterdam) Follybal Snits 1941 Friesche Courant 2017 Soldaat van Oranje (film) Sulveren Anjer Sake P. Roodbergen Pulchri Studio Feyenoord Bliksem (band) Castricum Keninklik Nederlânsk Fuotbalbûn Sint-Joaristsjerke (Reichenau-Oberzell) Europeeske kampioenskippen fjildriden Wrâldkampioenskip fjildriden foar manlju elite Geale' Sliepke Kanofarren op de Olympyske Simmerspullen 1964 Egbert-Jan Weeber Roeien op de Olympyske Simmerspulle
Toon Tellegen
Wim Sonneveld
Fokko Mees
Albert Gerrits Swart
Nasjonaal 1-april Genoatskip
Woutertje Pieterse Priis
Teltsjes fan Tellegen
Kika Mol
Jonge Sosjalisten
Steven Spielberg
Wim Kan
Rien van Nunen
Tibestyberchtme
Jean Pierre Rawie
Kulturele Priis fan Drinte
Teije Brattinga
Karel de Grutte-priis
Gouden Griffel
18 novimber
Helene Kröller-Müller
Constantijn Huygenspriis
Nikolai van der Heyde
22 april
List fan Nederlânske follyballers
Gerard Gratama
Justus van Maurik jr.
Hendrik de Vriespriis
Stripskipspriis
Wien Neêrlands bloed
Stipskrapke
Utjouwerij Regaad
De Reis nei de Jichtmasters
Teddy Scholten
Buning Brongers Priis
Willy van Hemert
Harry Verbeke
Tekenfilmstudio
Em. Querido's Uitgeverij
Jan Campert-priis