1989 w filmie
Wydarzenia filmowe w 1989 roku.
Premiery
Filmy polskie
Data
|
Tytuł filmu
|
Kraj
|
Reżyseria
|
Obsada
|
9 stycznia |
Pan Samochodzik i praskie tajemnice |
/ |
Kazimierz Tarnas |
Marek Wysocki, Libuše Kaprálová, Jana Nagyová, Otakar Brousek, Leon Niemczyk
|
16 stycznia |
Obywatel Piszczyk |
|
Andrzej Kotkowski |
Jerzy Stuhr, Maria Pakulnis, Krzysztof Zaleski, Kazimierz Kaczor
|
27 stycznia |
Łabędzi śpiew |
|
Robert Gliński |
Jan Peszek, Grażyna Barszczewska, Bogdan Baer, Jolanta Piętek-Górecka
|
10 lutego |
Na srebrnym globie |
|
Andrzej Żuławski |
Andrzej Seweryn, Jerzy Trela, Grażyna Dyląg, Waldemar Kownacki, Iwona Bielska, Jerzy Grałek
|
12 lutego |
Labirynt |
|
Andrzej Stefan Kałuszko |
Cezary Morawski, Monika Orłoś-Doroz, Małgorzata Pieczyńska, Tomasz Budyta
|
20 lutego |
Oszołomienie |
|
Jerzy Sztwiertnia |
Władysław Kowalski, Maria Pakulnis, Marzena Trybała, Krzysztof Kolberger
|
20 marca |
Męskie sprawy |
|
Jan Kidawa-Błoński |
Karolina Czernicka, Jerzy Bińczycki, Maciej Robakiewicz, Krzysztof Kowalewski
|
31 marca |
Piłkarski poker |
|
Janusz Zaorski |
Janusz Gajos, Marian Opania, Mariusz Dmochowski, Małgorzata Pieczyńska
|
3 kwietnia |
Dotknięci |
|
Wiesław Saniewski |
Piotr Fronczewski, Ewa Błaszczyk, Ewa Wiśniewska, Joanna Trzepiecińska, Zbigniew Zamachowski
|
10 kwietnia |
Desperacja |
|
Zbigniew Kuźmiński |
Krzysztof Ibisz, Maria Krawczyk, Janusz Zakrzeński, Leszek Zdybał
|
24 kwietnia |
Co lubią tygrysy |
|
Krzysztof Nowak |
Krzysztof Kowalewski, Wojciech Pokora, Anna Chodakowska, Dorota Kamińska
|
8 maja |
Schodami w górę, Schodami w dół |
|
Andrzej Domalik |
Jan Nowicki, Maciej Robakiewicz, Anna Dymna, Krzysztof Bednarski, Maria Pakulnis
|
22 maja |
Sztuka kochania |
|
Jacek Bromski |
Piotr Machalica, Joanna Trzepiecińska, Anna Romantowska, Wiktor Zborowski
|
22 czerwca |
Penelopy |
|
Bohdan Poręba |
Jana Švandová, Eva Vejmělková, Monika Marciniak, Stanisław Niwiński, Marek Wysocki
|
26 czerwca |
Światło odbite |
|
Andrzej Titkow |
Zbigniew Konopka, Mariusz Bonaszewski, Jolanta Olszewska, Katarzyna Tatarak
|
18 sierpnia |
Konsul |
|
Mirosław Bork |
Piotr Fronczewski, Maria Pakulnis, Krzysztof Zaleski, Jerzy Bończak, Janusz Bukowski
|
25 sierpnia |
Stan strachu |
|
Janusz Kijowski |
Wojciech Malajkat, Anna Majcher, Henryk Talar, Monika Niemczyk, Joanna Trzepiecińska
|
25 sierpnia |
Stan wewnętrzny |
|
Krzysztof Tchórzewski |
Krystyna Janda, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Janusz Gajos, Jan Englert, Marian Opania
|
11 września |
Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest... |
/ |
Krzysztof Zanussi |
Julian Sands, Renee Soutendijk, Maciej Robakiewicz, Tadeusz Bradecki, Joachim Król
|
29 września |
Jeniec Europy |
/ |
Jerzy Kawalerowicz |
Roland Blanche, Vernon Dobtcheff, Didier Flamand, François Berléand, Ronald Guttman
|
7 października |
Alchemik |
|
Jacek Koprowicz |
Olgierd Łukaszewicz, Michał Bajor, Joanna Szczepkowska, Marek Obertyn
|
9 października |
Kornblumenblau |
|
Leszek Wosiewicz |
Adam Kamień, Marcin Troński, Piotr Skiba, Krzysztof Kolberger, Wiesław Wójcik
|
16 października |
Żelazną ręką |
|
Ryszard Ber |
Jerzy Kryszak, Krzysztof Jasiński, Krzysztof Kolberger, Wojciech Alaborski, Marcin Troński
|
23 października |
Stan posiadania |
|
Krzysztof Zanussi |
Krystyna Janda, Maja Komorowska, Artur Żmijewski, Andrzej Łapicki
|
27 października |
Ostatni dzwonek |
|
Magdalena Łazarkiewicz |
Zbigniew Suszyński, Agnieszka Kowalska, Aleksander Bednarz, Henryk Bista, Jacek Wójcicki
|
30 października |
300 mil do nieba |
// |
Maciej Dejczer |
Wojciech Klata, Rafał Zimowski, Kama Kowalewska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Andrzej Mellin
|
30 października |
Długa noc |
|
Janusz Nasfeter |
Anna Ciepielewska, Ryszarda Hanin, Jolanta Wołłejko, Józef Duriasz, Ludwik Pak
|
6 listopada |
Lawa |
|
Tadeusz Konwicki |
Gustaw Holoubek, Jolanta Piętek-Górecka, Artur Żmijewski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska
|
20 listopada |
Galimatias, czyli kogel-mogel II |
|
Roman Załuski |
Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska Małgorzata Lorentowicz, Jerzy Turek, Dariusz Siatkowski, Jerzy Rogalski
|
27 listopada |
Czarny wąwóz |
/ |
Janusz Majewski |
Olaf Lubaszenko, Petr Čepek, Anna Majcher, Michał Pawlicki, Adam Ferency
|
1 grudnia |
Ostatni prom |
|
Waldemar Krzystek |
Krzysztof Kolberger, Agnieszka Kowalska, Dorota Segda, Ewa Wencel, Artur Barciś
|
13 grudnia |
Przesłuchanie |
|
Ryszard Bugajski |
Krystyna Janda, Janusz Gajos, Adam Ferency, Anna Romantowska
|
18 grudnia |
Powrót wabiszczura |
|
Zbigniew Rebzda |
Tadeusz Paradowicz, Jana Švandová, Hanna Stankówna, Leon Niemczyk, Kazimierz Meres
|
Filmy zagraniczne
Nagrody filmowe
- nie powołano jury i nie przyznano nagród głównych
Urodzili się
Zmarli
Kalendaria tematyczne – rok 1989
|
|