Lista meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn (1921–2000)
Kompletny wykaz oficjalnych spotkań międzypaństwowych reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn , rozegranych w latach 1921–2000 . Zestawienie prowadzone jest od 26 sierpnia 1997 przez Polski Związek Piłki Nożnej .
Lata 1920–1930
Lp.
Data
Miejsce
Gospodarz
–
Gość
Wynik[1]
Bramki dla Polski
1920
–
28.08
Antwerpia
Belgia
–
Polska
2:0 (wo. )
LIO 1920 ; mecz nie odbył się z powodu wycofania reprezentacji Polski z udziału w imprezie na skutek trwającej wojny polsko-bolszewickiej [2] . Belgii przyznano walkowera 2:0[3] .
1921
–
03.07
Kraków
Polska
–
Austria
Austriacy zrezygnowali ze spotkania[4] .
1.
18.12
Budapeszt
Węgry
–
Polska
1:0 (1:0)
1922
2.
14.05
Kraków
Polska
–
Węgry
0:3 (0:2)
3.
28.05
Sztokholm
Szwecja
–
Polska
1:2 (0:1)
Józef Klotz , Józef Garbień
4.
03.09
Czerniowce
Rumunia
–
Polska
1:1 (0:1)
Leopold Duźniak
5.
01.10
Zagrzeb
Królestwo SHS
–
Polska
1:3 (1:1)
Józef Kałuża 2, Józef Garbień
1923
6.
03.06
Kraków
Polska
–
Królestwo SHS
1:2 (0:1)
Józef Kałuża
7.
02.09
Lwów
Polska
–
Rumunia
1:1 (1:1)
Wacław Kuchar
8.
23.09
Helsinki
Finlandia
–
Polska
5:3 (3:1)
Wawrzyniec Staliński 2, Juliusz Miller
9.
25.09
Tallinn
Estonia
–
Polska
1:4 (0:2)
Władysław Kowalski 2, Mieczysław Batsch , Wawrzyniec Staliński
10.
01.11
Kraków
Polska
–
Szwecja
2:2 (1:1)
Wawrzyniec Staliński 2
1924
11.
18.05
Sztokholm
Szwecja
–
Polska
5:1 (1:0)
Mieczysław Batsch
12.
26.05
* Paryż (Francja)
Polska
–
Węgry
0:5 (0:1)
IO
13.
10.06
Warszawa
Polska
–
Stany Zjednoczone
2:3 (2:2)
Stanisław Czulak , Zygmunt Chruściński
14.
29.06
Łódź
Polska
–
Turcja
2:0 (2:0)
Mieczysław Balcer , Henryk Reyman
15.
10.08
Warszawa
Polska
–
Finlandia
1:0 (0:0)
Henryk Reyman
16.
31.08
Budapeszt
Węgry
–
Polska
4:0 (3:0)
1925
N1.
23.05
Praga
Czechosłowacja am.
–
Polska
2:1 (1:1)
Mieczysław Batsch
17.
19.07
Kraków
Polska
–
Węgry
0:2 (0:0)
18.
30.08
Helsinki
Finlandia
–
Polska
2:2 (1:0)
Wawrzyniec Staliński , Józef Kałuża
19.
02.09
Tallinn
Estonia
–
Polska
0:0 (0:0)
20.
12.10
Stambuł
Turcja
–
Polska
1:2 (1:1)
Józef Adamek , Leon Sperling
21.
01.11
Kraków
Polska
–
Szwecja
2:6 (1:6)
Leon Sperling , Wacław Kuchar
1926
N2.
06.06
Kraków
Polska
–
Czechosłowacja am.
1:2 (1:1)
Wacław Kuchar
22.
04.07
Warszawa
Polska
–
Estonia
2:0 (1:0)
Józef Sobota , Aleksander Tupalski
23.
08.08
Poznań
Polska
–
Finlandia
7:1 (3:1)
Mieczysław Batsch 4, Wawrzyniec Staliński 3
24.
20.08
Budapeszt
Węgry
–
Polska
4:1 (3:0)
Wawrzyniec Staliński
25.
12.09
Lwów
Polska
–
Turcja
6:1 (1:0)
Zygmunt Steuermann 3, Mieczysław Batsch 2, Mieczysław Balcer
26.
03.10
Sztokholm
Szwecja
–
Polska
3:1 (3:0)
Józef Adamek
27.
10.10
Fredrikstad
Norwegia
–
Polska
3:4 (1:0)
Mieczysław Balcer 2, Józef Kałuża 2
1927
28.
19.06
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
3:3 (2:0)
Józef Kałuża , Karol Pazurek , Stanisław Wójcik
1928
29.
10.06
Warszawa
Polska
–
Stany Zjednoczone
3:3 (1:0)
Wacław Kuchar 2, Zygmunt Steuermann
30.
01.07
Katowice
Polska
–
Szwecja
2:1 (1:1)
Wawrzyniec Staliński , Wacław Kuchar
31.
27.10
Praga
Czechosłowacja
–
Polska
3:2 (2:0)
Henryk Reyman 2
N3.
28.10
Praga
Czechosłowacja am.
–
Polska
1:0 (1:0)
1929
N4.
02.06
Poznań
Polska
–
Węgry am.
5:1 (1:1)
Karol Pazurek 2, Karol Kossok 2, Józef Kałuża
N5.
04.08
Kraków
Polska
–
Czechosłowacja am.
2:2 (2:1)
Karol Kossok , Karol Pazurek
N6.
06.10
Graz
Austria am.
–
Polska
1:3 (0:1)
Henryk Martyna , Józef Nawrot , Karol Pazurek
1930
N7.
11.05
Budapeszt
Węgry am.
–
Polska
3:1 (1:0)
Karol Kossok
N8.
15.06
Kraków
Polska
–
Austria am.
3:1 (2:0)
Henryk Reyman , Karol Kossok , Mieczysław Balcer
32.
28.09
Sztokholm
Szwecja
–
Polska
0:3 (0:2)
Józef Ciszewski 2, Józef Smoczek
N9.
26.10
Praga
Czechosłowacja am.
–
Polska
2:1 (1:1)
Walerian Kisieliński
33.
26.10
Warszawa
Polska
–
Łotwa
6:0 (3:0)
Józef Nawrot 4, Leonard Malik , Mieczysław Balcer
Lata 1931–1940
Lp.
Data
Miejsce
Gospodarz
–
Gość
Wynik[1]
Bramki dla Polski
1931
34.
14.06
Warszawa
Polska
–
Czechosłowacja
0:4 (0:1)
35.
05.07
Ryga
Łotwa
–
Polska
0:5 (0:4)
Karol Kossok 2, Walerian Kisieliński 2, Henryk Reyman
36.
23.08
Warszawa
Polska
–
Rumunia
2:3 (0:2)
Józef Nawrot , Witold Wypijewski
37.
11.10
Bruksela
Belgia
–
Polska
2:1 (1:0)
Witold Wypijewski
38.
25.10
Poznań
Polska
–
Jugosławia
6:3 (5:2)
Mieczysław Balcer 3, Adam Knioła 2, Henryk Martyna (100. gol w dziejach reprezentacji)
1932
39.
29.05
Zagrzeb
Jugosławia
–
Polska
0:3 (0:0)
Józef Nawrot 2, Józef Ciszewski
40.
10.07
Warszawa
Polska
–
Szwecja
2:0 (1:0)
Józef Nawrot , Gustaw Bator
41.
02.10
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
0:5 (0:4)
Józef Nawrot 3, Michał Matyas , Ewald Urban
42.
02.10
Warszawa
Polska
–
Łotwa
2:1 (0:1)
Karol Kossok , Leon Radojewski
N10.
28.10
Neapol
Włochy
–
Polska
3:0 (0:0)
N11.
30.10
Genua
Włochy
–
Polska
5:1 (3:0)
Karol Kossok
1933
43.
04.06
Warszawa
Polska
–
Belgia
0:1 (0:1)
44.
10.09
Warszawa
Polska
–
Jugosławia
4:3 (1:2)
Józef Nawrot 2, Edmund Majowski , Władysław Król
45.
15.10
Warszawa
Polska
–
Czechosłowacja
1:2 (0:1)
eMŚ, Henryk Martyna
46.
03.12
Berlin
III Rzesza
–
Polska
1:0 (0:0)
1934
–
15.04
Praga
Czechosłowacja
–
Polska
3:0 (wo.)
OF, eMŚ (Polska oddała mecz walkowerem)
47.
21.05
Kopenhaga
Dania
–
Polska
4:2 (2:0)
Józef Nawrot 2
48.
23.05
Sztokholm
Szwecja
–
Polska
4:2 (2:1)
Józef Nawrot , Ernest Wilimowski
49.
26.08
Belgrad
Jugosławia
–
Polska
4:1 (2:0)
Ernest Wilimowski
50.
09.09
Warszawa
Polska
–
III Rzesza
2:5 (1:1)
Ernest Wilimowski , Karol Pazurek
51.
14.10
Lwów
Polska
–
Rumunia
3:3 (1:1)
Henryk Martyna 2, Ewald Urban
52.
14.10
Ryga
Łotwa
–
Polska
2:6 (2:4)
Gerard Wodarz 3, Karol Pazurek , Ryszard Łysakowski , Teodor Peterek
1935
53.
12.05
Wiedeń
Austria
–
Polska
5:2 (3:1)
Michał Matyas 2
54.
18.08
Katowice
Polska
–
Jugosławia
2:3 (2:0)
Michał Matyas , Teodor Peterek
–
01.09
Bruksela
Belgia
–
Polska
(odwołany z powodu tragicznej śmierci królowej Belgów w wypadku samochodowym)
55.
15.09
Łódź
Polska
–
Łotwa
3:3 (0:2)
Józef Smoczek , Stanisław Malczyk , Antoni Komendo-Borowski
56.
15.09
Wrocław
III Rzesza
–
Polska
1:0 (1:0)
57.
06.10
Warszawa
Polska
–
Austria
1:0 (1:0)
Michał Matyas
58.
03.11
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
4:1 (3:1)
Karol Pazurek
1936
59.
16.02
Bruksela
Belgia
–
Polska
0:2 (0:1)
Ryszard Piec , Hubert Gad
N10.
05.08
* Berlin (Niemcy)
Polska
–
Węgry am.
3:0 (2:0)
OF, IO, Hubert Gad 2, Gerard Wodarz
N11.
08.08
* Berlin (Niemcy)
Polska
–
Wielka Brytania am.
5:4 (2:1)
OF, IO, Gerard Wodarz 3, Hubert Gad , Ryszard Piec
N12.
11.08
* Berlin (Niemcy)
Polska
–
Austria am.
1:3 (0:1)
OF, IO, Hubert Gad
60.
13.08
* Berlin (Niemcy)
Polska
–
Norwegia
2:3 (2:2)
IO, Gerard Wodarz , Teodor Peterek
61.
06.09
Ryga
Łotwa
–
Polska
3:3 (0:2)
Jerzy Wostal , Michał Matyas , Hieronim Schwartz
62.
06.09
Belgrad
Jugosławia
–
Polska
9:3 (5:0)
Teodor Peterek 2, Gerard Wodarz
63.
13.09
Warszawa
Polska
–
III Rzesza
1:1 (0:1)
Gerard Wodarz
64.
04.10
Kopenhaga
Dania
–
Polska
2:1 (0:1)
Hubert Gad
1937
–
28.05.
Oslo
Norwegia
–
Polska
(odwołany na skutek znalezienia się Polski i Norwegii w jednej grupie eliminacyjnej do MŚ)
65.
23.06
Warszawa
Polska
–
Szwecja
3:1 (2:0)
Gerard Wodarz , Leonard Piątek , Ernest Wilimowski
66.
04.07
Łódź
Polska
–
Rumunia
2:4 (2:3)
Leonard Piątek , Michał Matyas
67.
12.09
Warszawa
Polska
–
Dania
3:1 (2:1)
Ernest Wilimowski , Władysław Król , Ryszard Piec
68.
12.09
Sofia
Bułgaria
–
Polska
3:3 (2:1)
Józef Korbas 3
69.
10.10
Warszawa
Polska
–
Jugosławia
4:0 (2:0)
eMŚ, Leonard Piątek 2, Jerzy Wostal , Ernest Wilimowski
70.
10.10
Katowice
Polska
–
Łotwa
2:1 (0:0)
Franciszek Pytel , Jerzy Piec
1938
71.
13.03
Zurych
Szwajcaria
–
Polska
3:3 (1:1)
Ernest Wilimowski , Jerzy Wostal , Leonard Piątek
72.
03.04
Belgrad
Jugosławia
–
Polska
1:0 (0:0)
eMŚ
73.
22.05
Warszawa
Polska
–
Irlandia
6:0 (3:0)
Gerard Wodarz 2, Leonard Piątek 2, Ernest Wilimowski , Jan Wasiewicz
74.
05.06
* Strasburg (Francja)
Polska
–
Brazylia
5:6 (4:4, 1:3)
MŚ, Ernest Wilimowski 4, Fryderyk Scherfke
75.
18.09
Chemnitz
III Rzesza
–
Polska
4:1 (1:0)
Teodor Peterek
76.
25.09
Ryga
Łotwa
–
Polska
2:1 (1:1)
Bolesław Habowski
77.
25.09
Warszawa
Polska
–
Jugosławia
4:4 (2:1)
Ernest Wilimowski 2, Józef Korbas , Leonard Piątek
78.
23.10
Warszawa
Polska
–
Norwegia
2:2 (0:2)
Ryszard Piec , Ernest Wilimowski
79.
13.11
Dublin
Irlandia
–
Polska
3:2 (2:1)
Ernest Wilimowski , Leonard Piątek (200. gol w dziejach reprezentacji)
1939
80.
22.01
Paryż
Francja
–
Polska
4:0 (2:0)
81.
27.05
Łódź
Polska
–
Belgia
3:3 (2:1)
Ernest Wilimowski 2, Jerzy Wostal
82.
04.06
Warszawa
Polska
–
Szwajcaria
1:1 (1:0)
Leonard Piątek
83.
27.08
Warszawa
Polska
–
Węgry
4:2 (1:2)
Ernest Wilimowski 3, Leonard Piątek
–
03.09
Warszawa
Polska
–
Bułgaria
(odwołany przez Bułgarów pod koniec sierpnia)
–
06.09
Belgrad
Jugosławia
–
Polska
(nie odbył się z powodu wybuchu II wojny światowej)
–
24.09
Helsinki
Finlandia
–
Polska
(nie odbył się z powodu wybuchu II wojny światowej)
–
24.09
Kowno
Litwa
–
Polska
(nie odbył się z powodu wybuchu II wojny światowej)
–
24.09
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
(nie odbył się z powodu wybuchu II wojny światowej)
–
03.12
Bruksela
Belgia
–
Polska
(nie odbył się z powodu wybuchu II wojny światowej)
1940
–
26.05
Warszawa
Polska
–
Francja
(nie odbył się z powodu wybuchu II wojny światowej)
–
02.06
Sztokholm
Szwecja
–
Polska
(nie odbył się z powodu wybuchu II wojny światowej)
–
??.06
Oslo
Norwegia
–
Polska
(nie odbył się z powodu wybuchu II wojny światowej)
Lata 1947–1950
Lp.
Data
Miejsce
Gospodarz
–
Gość
Wynik[1]
Bramki dla Polski
1947
84.
11.06
Oslo
Norwegia
–
Polska
3:1 (0:0)
Edward Jabłoński
85.
19.07
Warszawa
Polska
–
Rumunia
1:2 (0:1)
Gerard Cieślik
86.
31.08
Praga
Czechosłowacja
–
Polska
6:3 (1:0)
Gerard Cieślik 2, Tadeusz Hogendorf
87.
14.09
Solna
Szwecja
–
Polska
5:4 (3:2)
Mieczysław Gracz 2, Gerard Cieślik , Tadeusz Hogendorf
88.
17.09
Helsinki
Finlandia
–
Polska
1:4 (1:1)
Gerard Cieślik 2, Henryk Spodzieja 2
89.
19.10
Belgrad
Jugosławia
–
Polska
7:1 (7:0)
Gerard Cieślik
90.
26.10
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
0:0 (0:0)
1948
91.
04.04
Sofia
Bułgaria
–
Polska
1:1 (1:1)
Tadeusz Parpan
92.
18.04
Warszawa
Polska
–
Czechosłowacja
3:1 (2:0)
NF, Gerard Cieślik , Mieczysław Gracz , Henryk Spodzieja
93.
26.06
Kopenhaga
Dania
–
Polska
8:0 (4:0)
–
30.07
Londyn
Polska
–
Stany Zjednoczone
0:2? (wo.)
Walkower dla USA, Polska z powodów politycznych i sportowych nie pojechała na IO
94.
25.08
Warszawa
Polska
–
Jugosławia
0:1 (0:1)
95.
19.09
Warszawa
Polska
–
Węgry
2:6 (1:3)
Józef Kohut , Gerard Cieślik
96.
10.10
Chorzów
Polska
–
Rumunia
0:0 (0:0)
97.
17.10
Warszawa
Polska
–
Finlandia
1:0 (0:0)
Gerard Cieślik
1949
98.
08.05
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
2:1 (2:0)
Józef Mamoń
99.
19.06
Warszawa
Polska
–
Dania
1:2 (1:0)
Alfred Kokot
100.
10.07
Debreczyn
Węgry
–
Polska
8:2 (4:2)
Józef Kohut , Józef Mamoń
101.
02.10
Warszawa
Polska
–
Bułgaria
3:2 (3:1)
Gerard Cieślik 2, Henryk Alszer
102.
30.10
Witkowice (Ostrawa )
Czechosłowacja
–
Polska
2:0 (0:0)
103.
06.11
Warszawa
Polska
–
Albania
2:1 (1:0)
Gerard Cieślik , Józef Kohut
1950
104.
01.05
Tirana
Albania
–
Polska
0:0 (0:0)
105.
14.05
Wrocław
Polska
–
Rumunia
3:3 (2:1)
Gerard Cieślik 3
106.
04.06
Warszawa
Polska
–
Węgry
2:5 (1:2)
Zdzisław Mordarski , Gerard Cieślik
107.
22.10
Warszawa
Polska
–
Czechosłowacja
1:4 (1:4)
Mieczysław Gracz
108.
30.10
Sofia
Bułgaria
–
Polska
0:1 (0:1)
Gerard Cieślik
Lata 1951–1960
Lp.
Data
Miejsce
Gospodarz
–
Gość
Wynik[1]
Bramki dla Polski
1951
109.
27.05
Budapeszt
Węgry
–
Polska
6:0 (2:0)
1952
110.
18.05
Warszawa
Polska
–
Bułgaria
0:1 (0:1)
111.
25.05
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
1:0 (0:0)
112.
15.06
Warszawa
Polska
–
Węgry
1:5 (0:5)
Henryk Alszer
N13.
15.07
* Lahti (Finlandia)
Polska
–
Francja am.
2:1 (1:1)
IO, Kazimierz Trampisz , Jerzy Krasówka
113.
21.07
* Turku (Finlandia)
Polska
–
Dania
0:2 (0:1)
NF, IO
114.
14.09
Praga
Czechosłowacja
–
Polska
2:2 (1:2)
Zdzisław Mordarski , Jan Wiśniewski
115.
21.09
Warszawa
Polska
–
NRD
3:0 (0:0)
Kazimierz Trampisz , Teodor Anioła 2
1953
116.
10.05
Wrocław
Polska
–
Czechosłowacja
1:1 (0:0)
Józef Kohut
117.
13.09
Sofia
Bułgaria
–
Polska
2:2 (1:0)
Paweł Sobek , Ewald Wiśniowski
118.
29.11
Tirana
Albania
–
Polska
2:0 (2:0)
1954
119.
08.08
Warszawa
Polska
–
Bułgaria
2:2 (0:2)
Kazimierz Trampisz 2
120.
26.09
Rostock
NRD
–
Polska
0:1 (0:1)
Gerard Cieślik
1955
121.
29.05
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
2:2 (1:0)
Stanisław Hachorek , Gerard Cieślik
122.
26.06
Sofia
Bułgaria
–
Polska
1:1 (0:1)
Lucjan Brychczy
123.
11.09
Helsinki
Finlandia
–
Polska
1:3 (0:0)
Gerard Cieślik 2, Henryk Kempny
1956
124.
30.05
Oslo
Norwegia
–
Polska
0:0 (0:0)
125.
15.07
Budapeszt
Węgry
–
Polska
4:1 (1:1)
Henryk Kempny
126.
22.07
Chorzów
Polska
–
NRD
0:2 (0:0)
127.
26.08
Wrocław
Polska
–
Bułgaria
1:2 (0:0)
Ernest Pol
128.
28.10
Warszawa
Polska
–
Norwegia
5:3 (4:0)
Ernest Pol 4, Henryk Kempny
129.
04.11
Kraków
Polska
–
Finlandia
5:0 (2:0)
Henryk Kempny 2, Krzysztof Baszkiewicz , Lucjan Brychczy , Edmund Kowal
130.
16.11
Stambuł
Turcja
–
Polska
1:1 (1:1)
Ernest Pol
1957
131.
19.05
Warszawa
Polska
–
Turcja
0:1 (0:1)
132.
23.06
Moskwa
ZSRR
–
Polska
3:0 (1:0)
eMŚ
133.
05.07
Helsinki
Finlandia
–
Polska
1:3 (0:1)
eMŚ, Edward Jankowski 3
134.
29.09
Sofia
Bułgaria
–
Polska
1:1 (0:1)
Lucjan Brychczy
135.
20.10
Chorzów
Polska
–
ZSRR
2:1 (1:0)
eMŚ, Gerard Cieślik 2
136.
03.11
Warszawa
Polska
–
Finlandia
4:0 (2:0)
eMŚ, Lucjan Brychczy 2, Ginter Gawlik , Edward Jankowski
137.
24.11
* Lipsk (NRD)
Polska
–
ZSRR
0:2 (0:1)
eMŚ, baraż
1958
138.
11.05
Chorzów
Polska
–
Irlandia
2:2 (1:1)
Gerard Cieślik , Edmund Zientara
139.
25.05
Kopenhaga
Dania
–
Polska
3:2 (3:1)
Roman Lentner , Gerard Cieślik
140.
01.06
Warszawa
Polska
–
Szkocja
1:2 (0:1)
Gerard Cieślik
141.
28.06
Rostock
NRD
–
Polska
1:1 (1:0)
Henryk Kempny
142.
14.09
Chorzów
Polska
–
Węgry
1:3 (0:1)
Béla Kárpáti (samobójcza)
143.
05.10
Dublin
Irlandia
–
Polska
2:2 (2:2)
Ernest Pol 2
1959
144.
20.05
Hamburg
RFN
–
Polska
1:1 (0:1)
Krzysztof Baszkiewicz
145.
21.06
Wrocław
Polska
–
Izrael
7:2 (3:1)
Stanisław Hachorek 2, Zbigniew Szarzyński 2, Jan Liberda 2, Krzysztof Baszkiewicz
146.
28.06
Chorzów
Polska
–
Hiszpania
2:4 (1:2)
eME, Ernest Pol , Lucjan Brychczy
147.
30.08
Warszawa
Polska
–
Rumunia
2:3 (1:2)
Ernest Pol 2
148.
14.10
Madryt
Hiszpania
–
Polska
3:0 (1:0)
eME
149.
18.10
Helsinki
Finlandia
–
Polska
1:3 (0:1)
NF, eIO, Ernest Pol , Stanisław Hachorek , Jan Gawroński
150.
08.11
Chorzów
Polska
–
Finlandia
6:2 (4:2)
NF, eIO, Ernest Pol 3, Stanisław Hachorek , Andrzej Sykta , Zbigniew Szarzyński
N14.
24.11
Essen
RFN am.
–
Polska
0:3 (0:2)
eIO, Stanisław Hachorek , Krzysztof Baszkiewicz , Ernest Pol
151.
29.11
Tel Awiw-Jafa
Izrael
–
Polska
1:1 (0:0)
Ernest Pol
1960
N15.
18.04
Warszawa
Polska
–
RFN am.
3:1 (1:0)
eIO, Edmund Zientara 2, Roman Lentner
152.
04.05
Glasgow
Szkocja
–
Polska
2:3 (1:2)
Krzysztof Baszkiewicz , Lucjan Brychczy , Ernest Pol
153.
19.05
Moskwa
ZSRR
–
Polska
7:1 (4:0)
Ernest Pol
154.
26.06
Chorzów
Polska
–
Bułgaria
4:0 (2:0)
Stanisław Hachorek 2, Roman Lentner , Manoł Manołow (samobójcza)
155.
26.08
* Rzym (Włochy)
Polska
–
Tunezja
6:1 (3:1)
NF, IO, Ernest Pol 5, Stanisław Hachorek
156.
29.08
* Livorno (Włochy)
Polska
–
Dania
1:2 (0:1)
NF, IO, Zygmunt Gadecki
N16.
01.09
* Neapol (Włochy)
Polska
–
Argentyna am.
0:2 (0:1)
IO
157.
28.09
Warszawa
Polska
–
Francja
2:2 (1:0)
Marian Norkowski , Eugeniusz Faber
158.
13.11
Budapeszt
Węgry
–
Polska
4:1 (2:0)
Ernest Pol
Lata 1961–1970
Lp.
Data
Miejsce
Gospodarz
–
Gość
Wynik[1]
Bramki dla Polski
1961
159.
21.05
Warszawa
Polska
–
ZSRR
1:0 (0:0)
Ernest Pol
160.
04.06
Belgrad
Jugosławia
–
Polska
2:1 (1:0)
eMŚ, Lucjan Brychczy
161.
25.06
Chorzów
Polska
–
Jugosławia
1:1 (1:1)
eMŚ, Jan Schmidt
162.
08.10
Warszawa
Polska
–
RFN
0:2 (0:1)
163.
22.10
Wrocław
Polska
–
NRD
3:1 (0:0)
Roman Lentner , Ernest Pol 2
164.
05.11
Chorzów
Polska
–
Dania
5:0 (2:0)
Ernest Pol 3, Norbert Gajda 2
1962
165.
11.04
Paryż
Francja
–
Polska
1:3 (1:2)
Ernest Pol , Roman Lentner , Lucjan Brychczy
166.
15.04
Casablanca
Maroko
–
Polska
1:3 (1:0)
Engelbert Jarek , Erwin Wilczek , Lucjan Brychczy
167.
23.05
Warszawa
Polska
–
Belgia
2:0 (1:0)
Roman Lentner , Lucjan Brychczy
168.
02.09
Poznań
Polska
–
Węgry
0:2 (0:2)
169.
30.09
Sofia
Bułgaria
–
Polska
2:1 (2:1)
Eugeniusz Faber
170.
10.10
Chorzów
Polska
–
Irlandia Północna
0:2 (0:1)
eME
171.
11.10
Warszawa
Polska
–
Maroko
1:1 (0:0)
Erwin Wilczek
172.
28.10
Bratysława
Czechosłowacja
–
Polska
2:1 (2:0)
Roman Lentner
173.
28.11
Belfast
Irlandia Północna
–
Polska
2:0 (1:0)
eME
1963
174.
15.05
Oslo
Norwegia
–
Polska
2:5 (1:2)
Eugeniusz Faber 2, Lucjan Brychczy 2, Józef Gałeczka
175.
22.05
Warszawa
Polska
–
Grecja
4:0 (3:0)
Lucjan Brychczy 2, Józef Gałeczka 2
176.
02.06
Chorzów
Polska
–
Rumunia
1:1 (0:0)
Eugeniusz Faber
177.
04.09
Szczecin
Polska
–
Norwegia
9:0 (3:0)
Zygfryd Szołtysik 2, Eugeniusz Faber 2, Roman Bazan 2, Włodzimierz Lubański , Józef Gałeczka , Bernard Blaut
178.
22.09
Poznań
Polska
–
Turcja
0:0 (0:0)
179.
16.10
Ateny
Grecja
–
Polska
3:1 (2:0)
Jerzy Musiałek
1964
180.
10.05
Kraków
Polska
–
Irlandia
3:1 (1:1)
Eugeniusz Faber , Jerzy Wilim , Zygfryd Szołtysik
N17.
18.06
Rzym
Włochy am.
–
Polska
3:0 (1:0)
eIO
N18.
25.06
Poznań
Polska
–
Włochy am.
0:1 (0:1)
eIO
181.
13.09
Warszawa
Polska
–
Czechosłowacja
2:1 (1:1)
Ernest Pol 2
182.
27.09
Stambuł
Turcja
–
Polska
2:3 (1:2)
Włodzimierz Lubański , Jan Banaś , Ernest Pol
183.
07.10
Solna
Szwecja
–
Polska
3:3 (2:3)
Ernest Pol , Jan Liberda 2
184.
25.10
Dublin
Irlandia
–
Polska
3:2 (1:2)
Włodzimierz Lubański , Ernest Pol
1965
185.
07.04
Bruksela
Belgia
–
Polska
0:0 (0:0)
186.
18.04
Warszawa
Polska
–
Włochy
0:0 (0:0)
eMŚ
187.
16.05
Kraków
Polska
–
Bułgaria
1:1 (0:0)
Ernest Pol
188.
23.05
Chorzów
Polska
–
Szkocja
1:1 (0:0)
eMŚ Roman Lentner
189.
26.09
Helsinki
Finlandia
–
Polska
2:0 (2:0)
eMŚ
190.
13.10
Glasgow
Szkocja
–
Polska
1:2 (1:0)
eMŚ, Ernest Pol , Jerzy Sadek
191.
24.10
Szczecin
Polska
–
Finlandia
7:0 (6:0)
eMŚ, Włodzimierz Lubański 4, Jerzy Sadek 2, Ernest Pol
192.
01.11
Rzym
Włochy
–
Polska
6:1 (2:0)
eMŚ, Włodzimierz Lubański
1966
193.
05.01
Liverpool
Anglia
–
Polska
1:1 (0:1)
Jerzy Sadek
194.
03.05
Chorzów
Polska
–
Węgry
1:1 (0:0)
Włodzimierz Lubański
195.
18.05
Wrocław
Polska
–
Szwecja
1:1 (1:1)
Stanisław Oślizło
196.
05.06
Belo Horizonte
Brazylia
–
Polska
4:1 (2:1)
Jan Liberda
197.
08.06
Rio de Janeiro
Brazylia
–
Polska
2:1 (2:0)
Jan Liberda
198.
11.06
Buenos Aires
Argentyna
–
Polska
1:1 (1:0)
Jan Liberda
199.
05.07
Chorzów
Polska
–
Anglia
0:1 (0:1)
200.
11.09
Erfurt
NRD
–
Polska
2:0 (0:0)
201.
02.10
Szczecin
Polska
–
Luksemburg
4:0 (0:0)
eME, Andrzej Jarosik , Jan Liberda , Ryszard Grzegorczyk , Jerzy Sadek
202.
22.10
Paryż
Francja
–
Polska
2:1 (1:0)
eME, Ryszard Grzegorczyk
203.
17.11
Ploeszti
Rumunia
–
Polska
4:3 (2:0)
Andrzej Jarosik , Józef Gałeczka , Roman Strzałkowski
204.
03.12
Tel Awiw-Jafa
Izrael
–
Polska
0:0 (0:0)
1967
205.
16.04
Luksemburg
Luksemburg
–
Polska
0:0 (0:0)
eME
206.
21.05
Chorzów
Polska
–
Belgia
3:1 (2:0)
eME, Włodzimierz Lubański 2, Zygfryd Szołtysik
207.
28.07
Wrocław
Polska
–
ZSRR
0:1 (0:0)
NF, eIO
208.
04.08
Moskwa
ZSRR
–
Polska
2:1 (1:0)
NF, eIO, Włodzimierz Lubański
209.
17.09
Warszawa
Polska
–
Francja
1:4 (1:2)
eME, Lucjan Brychczy
210.
08.10
Bruksela
Belgia
–
Polska
2:4 (2:2)
eME, Janusz Żmijewski 3, Lucjan Brychczy
211.
29.10
Kraków
Polska
–
Rumunia
0:0 (0:0)
1968
212.
24.04
Chorzów
Polska
–
Turcja
8:0 (2:0)
Eugeniusz Faber 3, Włodzimierz Lubański 3, Bronisław Bula , Janusz Żmijewski
213.
01.05
Warszawa
Polska
–
Holandia
0:0 (0:0)
214.
15.05
Dublin
Irlandia
–
Polska
2:2 (0:2)
Włodzimierz Lubański , Andrzej Jarosik
215.
09.06
Oslo
Norwegia
–
Polska
1:6 (1:3)
Janusz Żmijewski 2, Andrzej Jarosik 3, Włodzimierz Lubański
216.
20.06
Warszawa
Polska
–
Brazylia
3:6 (2:2)
Bernard Blaut , Jerzy Sadek , Janusz Żmijewski
217.
20.10
Szczecin
Polska
–
NRD
1:1 (1:0)
Robert Gadocha
218.
30.10
Chorzów
Polska
–
Irlandia
1:0 (0:0)
Włodzimierz Lubański
219.
17.12
Mar del Plata
Argentyna
–
Polska
1:0 (1:0)
1969
220.
20.04
Kraków
Polska
–
Luksemburg
8:1 (3:0)
eMŚ, Włodzimierz Lubański 5, Kazimierz Deyna 2, Jerzy Wilim
221.
30.04
Ankara
Turcja
–
Polska
1:3 (0:2)
Włodzimierz Lubański , Jerzy Wilim 2
222.
07.05
Rotterdam
Holandia
–
Polska
1:0 (0:0)
eMŚ
223.
15.06
Sofia
Bułgaria
–
Polska
4:1 (2:1)
eMŚ, Kazimierz Deyna
224.
27.08
Łódź
Polska
–
Norwegia
6:1 (5:1)
Włodzimierz Lubański 2, Joachim Marx 2, Kazimierz Deyna , Lucjan Brychczy
225.
07.09
Chorzów
Polska
–
Holandia
2:1 (0:1)
eMŚ, Andrzej Jarosik , Włodzimierz Lubański
226.
12.10
Luksemburg
Luksemburg
–
Polska
1:5 (1:0)
eMŚ, Kazimierz Deyna 2, Andrzej Jarosik , Włodzimierz Lubański , Bronisław Bula
227.
09.11
Warszawa
Polska
–
Bułgaria
3:0 (1:0)
eMŚ, Andrzej Jarosik 2, Kazimierz Deyna
1970
228.
02.05
Budapeszt
Węgry
–
Polska
2:0 (0:0)
229.
06.05
Poznań
Polska
–
Irlandia
2:1 (2:0)
Marian Kozerski , Zygfryd Szołtysik
230.
16.05
Kraków
Polska
–
NRD
1:1 (1:1)
Kazimierz Deyna
231.
19.05
Kopenhaga
Dania
–
Polska
0:2 (0:1)
Jan Banaś , Andrzej Jarosik
232.
22.07
Szczecin
Polska
–
Irak
2:0 (0:0)
Zygfryd Szołtysik , Jan Banaś
233.
02.09
Warszawa
Polska
–
Dania
5:0 (2:0)
Joachim Marx 3, Włodzimierz Lubański , Kazimierz Deyna
234.
06.09
Rostock
NRD
–
Polska
5:0 (1:0)
235.
23.09
Dublin
Irlandia
–
Polska
0:2 (0:2)
Władysław Stachurski , Zygfryd Szołtysik
236.
14.10
Chorzów
Polska
–
Albania
3:0 (1:0)
eME, Robert Gadocha , Włodzimierz Lubański , Zygfryd Szołtysik
237.
25.10
Praga
Czechosłowacja
–
Polska
2:2 (0:2)
Marian Kozerski , Bernard Blaut
Lata 1971–1980
Lp.
Data
Miejsce
Gospodarz
–
Gość
Wynik[1]
Bramki dla Polski
1971
238.
05.05
Lozanna
Szwajcaria
–
Polska
2:4 (1:1)
Zygfryd Szołtysik , Jan Banaś , Kazimierz Deyna , Włodzimierz Lubański
239.
12.05
Tirana
Albania
–
Polska
1:1 (1:1)
eME, Jan Banaś
N19.
26.05
Poznań
Polska
–
Grecja am.
7:0 (3:0)
eIO, Bernard Blaut , Robert Gadocha , Zygfryd Szołtysik , Włodzimierz Lubański , Jan Banaś , Lesław Ćmikiewicz , Joachim Marx
N20.
09.06
Wolos
Grecja am.
–
Polska
0:1 (0:0)
eIO, Kazimierz Deyna
240.
22.09
Kraków
Polska
–
Turcja
5:1 (1:0)
eME, Bronisław Bula , Włodzimierz Lubański 3, Robert Gadocha
241.
10.10
Warszawa
Polska
–
RFN
1:3 (1:1)
eME, Robert Gadocha
N21.
10.11
Gijón
Hiszpania am.
–
Polska
0:2 (0:0)
eIO, Joachim Marx , Włodzimierz Lubański
242.
17.11
Hamburg
RFN
–
Polska
0:0 (0:0)
eME
243.
05.12
Izmir
Turcja
–
Polska
1:0 (0:0)
eME
1972
N22.
08.04
Łódź
Polska
–
NRD
2:1 (1:0)
Włodzimierz Lubański 2 (mecz uznany za nieoficjalny na mocy umowy między federacjami)
244.
16.04
Stara Zagora
Bułgaria
–
Polska
3:1 (0:1)
NF, eIO, Włodzimierz Lubański
N23.
26.04
Szczecin
Polska
–
Hiszpania am.
2:0 (1:0)
eIO, Zygmunt Maszczyk 2
245.
07.05
Warszawa
Polska
–
Bułgaria
3:0 (1:0)
NF, eIO, Jan Banaś 2, Joachim Marx
246.
10.05
Poznań
Polska
–
Szwajcaria
0:0 (0:0)
N24.
28.08
* Ingolstadt (RFN)
Polska
–
Kolumbia am.
5:1 (3:0)
IO, Robert Gadocha 3, Kazimierz Deyna 2
247.
30.08
* Ratyzbona (RFN)
Polska
–
Ghana
4:0 (1:0)
NF, IO, Robert Gadocha 2, Włodzimierz Lubański , Kazimierz Deyna
248.
01.09
* Norymberga (RFN)
Polska
–
NRD
2:1 (1:1)
NF, IO, Jerzy Gorgoń 2
249.
03.09
* Ratyzbona (RFN)
Polska
–
Dania
1:1 (1:1)
NF, IO, Kazimierz Deyna
250.
05.09
* Augsburg (RFN)
Polska
–
ZSRR
2:1 (0:1)
NF, IO, Kazimierz Deyna , Zygfryd Szołtysik
251.
08.09
* Norymberga (RFN)
Polska
–
Maroko
5:0 (3:0)
NF, IO, Kazimierz Deyna 2, Kazimierz Kmiecik , Włodzimierz Lubański , Robert Gadocha
252.
10.09
* Monachium (RFN)
Polska
–
Węgry
2:1 (0:1)
NF, IO, Kazimierz Deyna 2
253.
15.10
Bydgoszcz
Polska
–
Czechosłowacja
3:0 (2:0)
Kazimierz Deyna 2, Robert Gadocha
1973
254.
20.03
Łódź
Polska
–
Stany Zjednoczone
4:0 (2:0)
Włodzimierz Lubański 3, Henryk Kasperczak
255.
28.03
Cardiff
Walia
–
Polska
2:0 (0:0)
eMŚ
256.
13.05
Warszawa
Polska
–
Jugosławia
2:2 (1:1)
Włodzimierz Lubański , Bohdan Masztaler
257.
16.05
Wrocław
Polska
–
Irlandia
2:0 (1:0)
Włodzimierz Lubański 2
258.
06.06
Chorzów
Polska
–
Anglia
2:0 (1:0)
eMŚ, Robert Gadocha , Włodzimierz Lubański
259.
01.08
Toronto
Kanada
–
Polska
1:3 (1:0)
Robert Gadocha 2, Jerzy Gorgoń
260.
03.08
Chicago
Stany Zjednoczone
–
Polska
0:1 (0:0)
Henryk Kasperczak
261.
05.08
* Los Angeles (USA)
Polska
–
Meksyk
1:0 (0:0)
Jerzy Gorgoń
262.
08.08
Monterrey
Meksyk
–
Polska
1:2 (0:0)
Jerzy Gorgoń , Robert Gadocha
263.
10.08
San Francisco
Stany Zjednoczone
–
Polska
0:4 (0:1)
Kazimierz Kmiecik 2, Andrzej Szarmach , Zenon Kasztelan
264.
12.08
New Britain
Stany Zjednoczone
–
Polska
1:0 (1:0)
265.
19.08
Warna
Bułgaria
–
Polska
0:2 (0:1)
Grzegorz Lato 2
266.
26.09
Chorzów
Polska
–
Walia
3:0 (2:0)
eMŚ, Robert Gadocha , Grzegorz Lato , Jan Domarski
267.
10.10
Rotterdam
Holandia
–
Polska
1:1 (0:0)
Kazimierz Deyna
268.
17.10
Londyn
Anglia
–
Polska
1:1 (0:0)
eMŚ, Jan Domarski
269.
21.10
Dublin
Irlandia
–
Polska
1:0 (1:0)
1974
270.
13.04
Port-au-Prince
Haiti
–
Polska
2:1 (1:0)
Andrzej Szarmach
271.
15.04
Port-au-Prince
Haiti
–
Polska
1:3 (0:3)
Andrzej Szarmach 2, Marek Kusto
272.
17.04
Liège
Belgia
–
Polska
1:1 (1:0)
Kazimierz Deyna
273.
15.05
Warszawa
Polska
–
Grecja
2:0 (1:0)
Grzegorz Lato , Roman Jakóbczak
274.
15.06
* Stuttgart (RFN)
Polska
–
Argentyna
3:2 (2:0)
MŚ, Grzegorz Lato 2, Andrzej Szarmach
275.
19.06
* Monachium (RFN)
Polska
–
Haiti
7:0 (5:0)
MŚ, Andrzej Szarmach 3, Grzegorz Lato 2, Jerzy Gorgoń , Kazimierz Deyna
276.
23.06
* Stuttgart (RFN)
Polska
–
Włochy
2:1 (2:0)
MŚ, Andrzej Szarmach , Kazimierz Deyna
277.
26.06
* Stuttgart (RFN)
Polska
–
Szwecja
1:0 (1:0)
MŚ, Grzegorz Lato
278.
30.06
* Frankfurt (RFN)
Polska
–
Jugosławia
2:1 (1:1)
MŚ, Kazimierz Deyna , Grzegorz Lato
279.
03.07
Frankfurt
RFN
–
Polska
1:0 (0:0)
MŚ
280.
06.07
* Monachium (RFN)
Polska
–
Brazylia
1:0 (0:0)
MŚ, Grzegorz Lato
281.
01.09
Helsinki
Finlandia
–
Polska
1:2 (1:1)
eME, Andrzej Szarmach , Grzegorz Lato
282.
04.09
Warszawa
Polska
–
NRD
1:3 (1:2)
Grzegorz Lato
283.
07.09
Wrocław
Polska
–
Francja
0:2 (0:2)
284.
09.10
Poznań
Polska
–
Finlandia
3:0 (2:0)
eME, Henryk Kasperczak , Robert Gadocha , Grzegorz Lato
285.
31.10
Warszawa
Polska
–
Kanada
2:0 (2:0)
Jerzy Kasalik , Roman Jakóbczak
286.
13.11
Praga
Czechosłowacja
–
Polska
2:2 (0:1)
Robert Gadocha , Andrzej Szarmach
1975
287.
26.03
Poznań
Polska
–
Stany Zjednoczone
7:0 (4:0)
Grzegorz Lato 2, Andrzej Szarmach 2, Kazimierz Deyna 3
288.
19.04
Rzym
Włochy
–
Polska
0:0 (0:0)
eME
289.
28.05
Halle
NRD
–
Polska
1:2 (0:0)
Grzegorz Lato , Joachim Marx
290.
24.06
Seattle
Stany Zjednoczone
–
Polska
0:4 (0:2)
Bronisław Bula , Grzegorz Lato , Andrzej Szarmach , Jerzy Wyrobek
291.
06.07
Montreal
Kanada
–
Polska
1:8 (0:2)
Joachim Marx , Grzegorz Lato 3, Kazimierz Deyna 2, Bronisław Bula , Andrzej Szarmach
292.
09.07
Toronto
Kanada
–
Polska
1:4 (1:4)
Józef Kwiatkowski , Andrzej Szarmach 2, Kazimierz Deyna
293.
10.09
Chorzów
Polska
–
Holandia
4:1 (2:0)
eME, Andrzej Szarmach 2, Grzegorz Lato , Robert Gadocha
294.
08.10
Łódź
Polska
–
Węgry
4:2 (3:1)
Kazimierz Kmiecik , Henryk Kasperczak , Joachim Marx 2
295.
15.10
Amsterdam
Holandia
–
Polska
3:0 (1:0)
eME
296.
26.10
Warszawa
Polska
–
Włochy
0:0 (0:0)
eME
1976
297.
24.03
Chorzów
Polska
–
Argentyna
1:2 (0:0)
Kazimierz Kmiecik
298.
24.04
Lens
Francja
–
Polska
2:0 (1:0)
299.
06.05
Ateny
Grecja
–
Polska
1:0 (1:0)
300.
11.05
Bazylea
Szwajcaria
–
Polska
2:1 (1:0)
Zbigniew Boniek
301.
26.05
Poznań
Polska
–
Irlandia
0:2 (0:2)
N25.
30.06
Chorzów
Polska
–
Brazylia am.
3:0 (0:0)
Andrzej Szarmach 2, Kazimierz Deyna
302.
18.07
* Montreal (Kanada)
Polska
–
Kuba
0:0 (0:0)
NF, IO
303.
22.07
* Montreal (Kanada)
Polska
–
Iran
3:2 (0:1)
NF, IO, Andrzej Szarmach 2, Kazimierz Deyna
304.
25.07
* Montreal (Kanada)
Polska
–
Korea Północna
5:0 (1:0)
NF, IO, Andrzej Szarmach 2, Grzegorz Lato 2, Antoni Szymanowski
N26.
27.07
* Toronto (Kanada)
Polska
–
Brazylia am.
2:0 (0:0)
IO, Andrzej Szarmach 2
305.
31.07
* Montreal (Kanada)
Polska
–
NRD
1:3 (0:2)
NF, IO, Grzegorz Lato
306.
16.10
Porto
Portugalia
–
Polska
0:2 (0:0)
eMŚ, Grzegorz Lato 2
307.
31.10
Warszawa
Polska
–
Cypr
5:0 (3:0)
eMŚ, Kazimierz Deyna 2, Andrzej Szarmach , Zbigniew Boniek , Stanisław Terlecki
1977
308.
13.04
Budapeszt
Węgry
–
Polska
2:1 (1:0)
Adam Nawałka
309.
24.04
Dublin
Irlandia
–
Polska
0:0 (0:0)
310.
01.05
Kopenhaga
Dania
–
Polska
1:2 (0:1)
eMŚ, Włodzimierz Lubański 2
311.
15.05
Limassol
Cypr
–
Polska
1:3 (1:2)
eMŚ, Grzegorz Lato , Stanisław Terlecki , Włodzimierz Mazur
312.
29.05
Buenos Aires
Argentyna
–
Polska
3:1 (1:1)
Grzegorz Lato
313.
10.06
Lima
Peru
–
Polska
1:3 (0:2)
Andrzej Szarmach , Kazimierz Deyna , Henryk Kasperczak
314.
12.06
La Paz
Boliwia
–
Polska
1:2 (1:1)
Grzegorz Lato , Zdzisław Kapka
315.
19.06
São Paulo
Brazylia
–
Polska
3:1 (2:0)
Zbigniew Boniek
316.
24.08
Wiedeń
Austria
–
Polska
2:1 (2:0)
Kazimierz Kmiecik
317.
07.09
Wołgograd
ZSRR
–
Polska
4:1 (1:0)
Grzegorz Lato
318.
21.09
Chorzów
Polska
–
Dania
4:1 (2:0)
eMŚ, Bohdan Masztaler , Grzegorz Lato , Kazimierz Deyna , Andrzej Szarmach
319.
29.10
Chorzów
Polska
–
Portugalia
1:1 (1:0)
eMŚ, Kazimierz Deyna
320.
12.11
Wrocław
Polska
–
Szwecja
2:1 (1:1)
Marek Kusto , Kazimierz Deyna
1978
321.
22.03
Luksemburg
Luksemburg
–
Polska
1:3 (0:2)
Andrzej Szarmach 2, Włodzimierz Lubański
322.
05.04
Poznań
Polska
–
Grecja
5:2 (4:0)
Kazimierz Deyna 2, Grzegorz Lato , Władysław Żmuda , Zbigniew Boniek
323.
12.04
Łódź
Polska
–
Irlandia
3:0 (0:0)
Zbigniew Boniek , Kazimierz Deyna , Włodzimierz Mazur
324.
26.04
Warszawa
Polska
–
Bułgaria
1:0 (0:0)
Grzegorz Lato
325.
01.06
* Buenos Aires (Argentyna)
Polska
–
RFN
0:0 (0:0)
MŚ
326.
06.06
* Rosario (Argentyna)
Polska
–
Tunezja
1:0 (1:0)
MŚ, Grzegorz Lato
327.
10.06
* Rosario (Argentyna)
Polska
–
Meksyk
3:1 (1:0)
MŚ, Zbigniew Boniek 2, Kazimierz Deyna
328.
14.06
Rosario
Argentyna
–
Polska
2:0 (1:0)
MŚ
329.
18.06
* Mendoza (Argentyna)
Polska
–
Peru
1:0 (0:0)
MŚ, Andrzej Szarmach
330.
21.06
* Mendoza (Argentyna)
Polska
–
Brazylia
1:3 (1:1)
MŚ, Grzegorz Lato
331.
30.08
Helsinki
Finlandia
–
Polska
0:1 (0:0)
Stefan Majewski
332.
06.09
Reykjavik
Islandia
–
Polska
0:2 (0:1)
eME, Marek Kusto , Grzegorz Lato
333.
11.10
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
1:0 (1:0)
334.
15.11
Wrocław
Polska
–
Szwajcaria
2:0 (1:0)
eME, Zbigniew Boniek , Roman Ogaza
1979
335.
18.02
Tunis
Tunezja
–
Polska
0:2 (0:0)
Roman Ogaza 2
336.
21.03
Algier
Algieria
–
Polska
0:1 (0:1)
Grzegorz Lato
337.
04.04
Chorzów
Polska
–
Węgry
1:1 (0:0)
Grzegorz Lato
338.
18.04
Lipsk
NRD
–
Polska
2:1 (0:1)
eME, Zbigniew Boniek
339.
02.05
Chorzów
Polska
–
Holandia
2:0 (1:0)
eME, Zbigniew Boniek , Włodzimierz Mazur
340.
19.08
Słupsk
Polska
–
Libia
5:0 (1:0)
Paweł Janas , Stanisław Terlecki , Roman Faber , Henryk Wieczorek , Kazimierz Kmiecik
341.
29.08
Warszawa
Polska
–
Rumunia
3:0 (1:0)
Grzegorz Lato , Stanisław Terlecki , Zbigniew Boniek
342.
12.09
Lozanna
Szwajcaria
–
Polska
0:2 (0:1)
eME, Stanisław Terlecki 2
343.
26.09
Chorzów
Polska
–
NRD
1:1 (0:0)
eME, Henryk Wieczorek
344.
10.10
Kraków
Polska
–
Islandia
2:0 (0:0)
eME, Roman Ogaza 2
345.
17.10
Amsterdam
Holandia
–
Polska
1:1 (0:1)
eME, Wojciech Rudy
1980
346.
17.02
Marrakesz
Maroko
–
Polska
1:0 (0:0)
347.
27.02
Bagdad
Irak
–
Polska
1:1 (1:1)
Andrzej Pałasz
348.
29.02
Bagdad
Irak
–
Polska
1:0 (0:0)
349.
26.03
Budapeszt
Węgry
–
Polska
2:1 (2:1)
Grzegorz Lato
350.
02.04
Bruksela
Belgia
–
Polska
2:1 (1:0)
Grzegorz Lato
351.
19.04
Turyn
Włochy
–
Polska
2:2 (2:2)
Janusz Sybis , Andrzej Szarmach
352.
26.04
Borovo Naselje (Vukovar )
Jugosławia
–
Polska
2:1 (1:1)
Janusz Sybis
353.
13.05
Frankfurt
RFN
–
Polska
3:1 (2:1)
Zbigniew Boniek
354.
28.05
Poznań
Polska
–
Szkocja
1:0 (0:0)
Zbigniew Boniek
355.
22.06
Warszawa
Polska
–
Irak
3:0 (2:0)
Kazimierz Kmiecik , Grzegorz Lato , Andrzej Iwan
356.
29.06
São Paulo
Brazylia
–
Polska
1:1 (0:1)
Grzegorz Lato
357.
02.07
Santa Cruz
Boliwia
–
Polska
0:1 (0:0)
Andrzej Iwan
358.
09.07
Bogotá
Kolumbia
–
Polska
1:4 (0:4)
Andrzej Iwan 3, Stanisław Terlecki
359.
24.09
Chorzów
Polska
–
Czechosłowacja
1:1 (1:1)
NF, Włodzimierz Lubański
360.
12.10
Buenos Aires
Argentyna
–
Polska
2:1 (1:0)
Włodzimierz Ciołek
361.
12.11
Barcelona
Hiszpania
–
Polska
1:2 (0:1)
Andrzej Iwan 2
362.
19.11
Kraków
Polska
–
Algieria
5:1 (3:0)
Andrzej Iwan 2, Janusz Kupcewicz , Włodzimierz Ciołek , Marek Dziuba
363.
07.12
Gżira
Malta
–
Polska
0:2 (0:0)
eMŚ, Włodzimierz Smolarek , Leszek Lipka (mecz przerwany w 78. minucie i zweryfikowany jako 0:2 wo.)
Lata 1981–1990
Lp.
Data
Miejsce
Gospodarz
–
Gość
Wynik[1]
Bramki dla Polski
1981
364.
25.01
Tokio
Japonia
–
Polska
0:2 (0:2)
NF, Kazimierz Buda , Jarosław Nowicki
365.
27.01
Tokushima
Japonia
–
Polska
2:4 (2:2)
NF, Krzysztof Kajrys , Henryk Janikowski 2, Krzysztof Baran
366.
30.01
Nagoja
Japonia
–
Polska
1:4 (1:3)
NF, Adam Walczak , Kazimierz Buda , Krzysztof Baran , Piotr Rzepka
367.
01.02
Tokio
Japonia
–
Polska
0:3 (0:1)
NF, Mirosław Pękala , Tetsuo Sugamata (samobójcza), Mirosław Okoński
368.
25.03
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
2:0 (2:0)
369.
02.05
Chorzów
Polska
–
NRD
1:0 (0:0)
eMŚ, Andrzej Buncol
370.
24.05
Bydgoszcz
Polska
–
Irlandia
3:0 (2:0)
Andrzej Iwan , David O’Leary (samobójcza), Roman Ogaza
371.
02.09
Chorzów
Polska
–
RFN
0:2 (0:0)
372.
23.09
Lizbona
Portugalia
–
Polska
2:0 (0:0)
373.
10.10
Lipsk
NRD
–
Polska
2:3 (0:2)
eMŚ, Włodzimierz Smolarek 2, Andrzej Szarmach
374.
28.10
Buenos Aires
Argentyna
–
Polska
1:2 (0:1)
Andrzej Buncol , Zbigniew Boniek
375.
15.11
Wrocław
Polska
–
Malta
6:0 (1:0)
eMŚ, Włodzimierz Smolarek 2, Andrzej Buncol , Stefan Majewski , Dariusz Dziekanowski , Zbigniew Boniek
376.
18.11
Łódź
Polska
–
Hiszpania
2:3 (0:1)
Andrzej Pałasz , Zbigniew Boniek
1982
377.
14.06
* Vigo (Hiszpania)
Polska
–
Włochy
0:0 (0:0)
MŚ
378.
19.06
* La Coruna (Hiszpania)
Polska
–
Kamerun
0:0 (0:0)
MŚ
379.
22.06
* La Coruna (Hiszpania)
Polska
–
Peru
5:1 (0:0)
MŚ, Włodzimierz Smolarek , Grzegorz Lato , Zbigniew Boniek , Andrzej Buncol , Włodzimierz Ciołek
380.
28.06
* Barcelona (Hiszpania)
Polska
–
Belgia
3:0 (2:0)
MŚ, Zbigniew Boniek 3
381.
04.07
* Barcelona (Hiszpania)
Polska
–
ZSRR
0:0 (0:0)
MŚ
382.
08.07
* Barcelona (Hiszpania)
Polska
–
Włochy
0:2 (0:1)
MŚ
383.
10.07
* Alicante (Hiszpania)
Polska
–
Francja
3:2 (2:1)
MŚ, Andrzej Szarmach , Stefan Majewski , Janusz Kupcewicz
384.
31.08
Paryż
Francja
–
Polska
0:4 (0:1)
Janusz Kupcewicz 2, Jan Jałocha , Andrzej Buncol
385.
08.09
Kuopio
Finlandia
–
Polska
2:3 (0:2)
eME, Włodzimierz Smolarek , Dariusz Dziekanowski , Janusz Kupcewicz
386.
10.10
Lizbona
Portugalia
–
Polska
2:1 (1:0)
eME, Paweł Król
1983
387.
23.03
Łódź
Polska
–
Bułgaria
3:1 (1:1)
Stefan Majewski , Dariusz Dziekanowski , Mirosław Okoński
388.
17.04
Warszawa
Polska
–
Finlandia
1:1 (1:1)
eME, Włodzimierz Smolarek
389.
22.05
Chorzów
Polska
–
ZSRR
1:1 (1:0)
eME, Zbigniew Boniek
390.
07.09
Kraków
Polska
–
Rumunia
2:2 (0:1)
Włodzimierz Ciołek , Andrzej Iwan
391.
09.10
Moskwa
ZSRR
–
Polska
2:0 (1:0)
eME
392.
28.10
Wrocław
Polska
–
Portugalia
0:1 (0:1)
eME
1984
393.
11.01
Kolkata
Indie
–
Polska
1:2 (1:2)
Dariusz Dziekanowski , Krzysztof Pawlak
394.
15.01
* Kolkata (Indie)
Polska
–
Chiny
1:0 (1:0)
Józef Adamiec
395.
17.01
* Kolkata (Indie)
Polska
–
Argentyna
1:1 (0:0)
Andrzej Buncol
396.
27.01
* Kolkata (Indie)
Polska
–
Chiny
1:0 (0:0)
Roman Wójcicki
397.
27.03
Zurych
Szwajcaria
–
Polska
1:1 (0:1)
Zbigniew Boniek
398.
17.04
Warszawa
Polska
–
Belgia
0:1 (0:0)
399.
23.05
Dublin
Irlandia
–
Polska
0:0 (0:0)
400.
29.08
Drammen
Norwegia
–
Polska
1:1 (0:0)
Ryszard Tarasiewicz
401.
12.09
Helsinki
Finlandia
–
Polska
0:2 (0:1)
Dariusz Dziekanowski , Andrzej Pałasz
402.
26.09
Słupsk
Polska
–
Turcja
2:0 (1:0)
Dariusz Dziekanowski 2
403.
17.10
Zabrze
Polska
–
Grecja
3:1 (0:1)
eMŚ, Dariusz Dziekanowski 2, Włodzimierz Smolarek
404.
31.10
Mielec
Polska
–
Albania
2:2 (1:0)
eMŚ, Włodzimierz Smolarek , Andrzej Pałasz
405.
08.12
Pescara
Włochy
–
Polska
2:0 (0:0)
1985
406.
05.02
Queretaro
Meksyk
–
Polska
5:0 (3:0)
407.
06.02
* Queretaro (Meksyk)
Polska
–
Bułgaria
2:2 (2:2)
Dariusz Dziekanowski , Waldemar Prusik
408.
10.02
Bogotá
Kolumbia
–
Polska
1:2 (1:2)
Andrzej Pałasz 2
409.
14.02
Cali
Kolumbia
–
Polska
1:0 (1:0)
410.
27.03
Sybin
Rumunia
–
Polska
0:0 (0:0)
411.
17.04
Opole
Polska
–
Finlandia
2:1 (0:0)
Władysław Żmuda , Andrzej Pałasz
412.
01.05
Bruksela
Belgia
–
Polska
2:0 (1:0)
eMŚ
413.
19.05
Ateny
Grecja
–
Polska
1:4 (0:1)
eMŚ, Włodzimierz Smolarek , Marek Ostrowski , Zbigniew Boniek , Dariusz Dziekanowski
414.
30.05
Tirana
Albania
–
Polska
0:1 (0:1)
eMŚ, Zbigniew Boniek
415.
21.08
Malmö
Szwecja
–
Polska
1:0 (0:0)
416.
04.09
Brno
Czechosłowacja
–
Polska
3:1 (1:0)
Waldemar Prusik
417.
11.09
Chorzów
Polska
–
Belgia
0:0 (0:0)
eMŚ
418.
16.11
Chorzów
Polska
–
Włochy
1:0 (1:0)
Dariusz Dziekanowski
419.
08.12
Tunis
Tunezja
–
Polska
1:0 (0:0)
420.
11.12
Adana
Turcja
–
Polska
1:1 (0:1)
Jan Furtok
1986
421.
16.02
Montevideo
Urugwaj
–
Polska
2:2 (0:1)
Krzysztof Baran 2
422.
26.03
Kadyks
Hiszpania
–
Polska
3:0 (2:0)
423.
16.05
Kopenhaga
Dania
–
Polska
1:0 (0:0)
424.
02.06
* Monterrey (Meksyk)
Polska
–
Maroko
0:0 (0:0)
MŚ
425.
07.06
* Monterrey (Meksyk)
Polska
–
Portugalia
1:0 (0:0)
MŚ, Włodzimierz Smolarek
426.
11.06
* Monterrey (Meksyk)
Polska
–
Anglia
0:3 (0:3)
MŚ
427.
16.06
* Guadalajara (Meksyk)
Polska
–
Brazylia
0:4 (0:1)
MŚ
428.
07.10
Bydgoszcz
Polska
–
Korea Północna
2:2 (1:0)
Ryszard Tarasiewicz , Jan Karaś
429.
15.10
Poznań
Polska
–
Grecja
2:1 (2:1)
eME, Dariusz Dziekanowski 2
430.
12.11
Warszawa
Polska
–
Irlandia
1:0 (1:0)
Marek Koniarek
431.
19.11
Amsterdam
Holandia
–
Polska
0:0 (0:0)
eME
1987
432.
18.03
Rybnik
Polska
–
Finlandia
3:1 (2:0)
Jan Urban , Marek Leśniak , Jan Furtok
433.
24.03
Wrocław
Polska
–
Norwegia
4:1 (3:1)
Jan Furtok , Paweł Król , Jan Urban , Waldemar Prusik
434.
12.04
Gdańsk
Polska
–
Cypr
0:0 (0:0)
eME
435.
29.04
Ateny
Grecja
–
Polska
1:0 (0:0)
eME
436.
17.05
Budapeszt
Węgry
–
Polska
5:3 (1:1)
eME, Dariusz Marciniak , Włodzimierz Smolarek , Roman Wójcicki
437.
19.08
Lubin
Polska
–
NRD
2:0 (1:0)
Paweł Król , Waldemar Prusik
438.
02.09
Bydgoszcz
Polska
–
Rumunia
3:1 (3:0)
Marek Leśniak 2, Andrzej Rudy
439.
23.09
Warszawa
Polska
–
Węgry
3:2 (1:1)
eME, Dariusz Dziekanowski , Ryszard Tarasiewicz , Marek Leśniak
440.
14.10
Zabrze
Polska
–
Holandia
0:2 (0:2)
eME
441.
27.10
Bratysława
Czechosłowacja
–
Polska
3:1 (1:0)
Ryszard Tarasiewicz
442.
11.11
Limassol
Cypr
–
Polska
0:1 (0:0)
eME, Marek Leśniak
1988
443.
06.02
* Hajfa (Izrael)
Polska
–
Rumunia
2:2 (1:1)
Wiesław Cisek 2
444.
10.02
Tel Awiw-Jafa
Izrael
–
Polska
1:3 (1:1)
Dariusz Kubicki , Waldemar Prusik , Roman Kosecki
445.
23.03
Belfast
Irlandia Północna
–
Polska
1:1 (1:1)
Dariusz Dziekanowski
446.
22.05
Dublin
Irlandia
–
Polska
3:1 (3:0)
Robert Warzycha
447.
01.06
Moskwa
ZSRR
–
Polska
2:1 (0:1)
Dariusz Dziekanowski
448.
13.07
New Britain
Stany Zjednoczone
–
Polska
0:2 (0:1)
Roman Kosecki 2
449.
15.07
Toronto
Kanada
–
Polska
1:2 (0:0)
Andrzej Rudy , Ryszard Tarasiewicz
450.
24.08
Białystok
Polska
–
Bułgaria
3:2 (1:0)
Trifon Iwanow (samobójcza), Jan Furtok , Andrzej Rudy
451.
21.09
Chociebuż
NRD
–
Polska
1:2 (1:0)
Jan Furtok 2
452.
19.10
Chorzów
Polska
–
Albania
1:0 (0:0)
eMŚ, Krzysztof Warzycha
1989
453.
08.02
San José
Kostaryka
–
Polska
2:4 (1:3)
Krzysztof Warzycha 2, Roman Kosecki , Jan Urban
454.
12.02
Gwatemala
Gwatemala
–
Polska
0:1 (0:0)
Krzysztof Warzycha
455.
14.02
Puebla
Meksyk
–
Polska
3:1 (2:0)
Roman Kosecki
456.
12.04
Warszawa
Polska
–
Rumunia
2:1 (1:0)
Jan Urban , Ryszard Tarasiewicz
457.
02.05
Oslo
Norwegia
–
Polska
0:3 (0:1)
Jan Furtok 2, Dariusz Wdowczyk
458.
07.05
Solna
Szwecja
–
Polska
2:1 (0:0)
eMŚ, Ryszard Tarasiewicz
459.
03.06
Londyn
Anglia
–
Polska
3:0 (1:0)
eMŚ
460.
23.08
Lubin
Polska
–
ZSRR
1:1 (0:1)
Dariusz Wdowczyk
461.
05.09
Warszawa
Polska
–
Grecja
3:0 (3:0)
Robert Warzycha , Dariusz Dziekanowski , Jacek Ziober
462.
20.09
A Coruña
Hiszpania
–
Polska
1:0 (1:0)
463.
11.10
Chorzów
Polska
–
Anglia
0:0 (0:0)
eMŚ
464.
25.10
Chorzów
Polska
–
Szwecja
0:2 (0:1)
eMŚ
465.
15.11
Tirana
Albania
–
Polska
1:2 (0:1)
eMŚ, Ryszard Tarasiewicz , Jacek Ziober
1990
466.
02.02
Teheran
Iran
–
Polska
0:2 (0:1)
Jacek Ziober 2
467.
04.02
Teheran
Iran
–
Polska
0:1 (0:0)
Roman Szewczyk
468.
11.02
* Kair (Egipt)
Polska
–
Kuwejt
1:1 (1:0)
Roman Kosecki
469.
28.03
Łódź
Polska
–
Jugosławia
0:0 (0:0)
470.
04.05
* Chicago (USA)
Polska
–
Kolumbia
1:2 (1:2)
Roman Kosecki
471.
06.05
* Chicago (USA)
Polska
–
Kostaryka
2:0 (1:0)
Leszek Pisz , Piotr Nowak
472.
09.05
Hershey
Stany Zjednoczone
–
Polska
3:1 (1:1)
Jacek Ziober
473.
19.05
Glasgow
Szkocja
–
Polska
1:1 (1:0)
Gary Gillespie (samobójcza)
474.
21.05
* Marsylia (Francja)
Polska
–
Zjednoczone Emiraty Arabskie
4:0 (2:0)
Robert Warzycha 2, Dariusz Dziekanowski , Roman Kosecki
475.
06.06
Bruksela
Belgia
–
Polska
1:1 (0:1)
Jacek Ziober
476.
15.08
Paryż
Francja
–
Polska
0:0 (0:0)
477.
26.09
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
2:1 (1:0)
Robert Warzycha
478.
10.10
Warszawa
Polska
–
Stany Zjednoczone
2:3 (0:3)
Roman Kosecki , Jacek Ziober
479.
17.10
Londyn
Anglia
–
Polska
2:0 (1:0)
eME
480.
14.11
Stambuł
Turcja
–
Polska
0:1 (0:1)
eME, Dariusz Dziekanowski
481.
19.12
Wolos
Grecja
–
Polska
1:2 (1:1)
Piotr Soczyński , Roman Kosecki
Lata 1991–2000
Lp.
Data
Miejsce
Gospodarz
–
Gość
Wynik[1]
Bramki dla Polski
1991
482.
05.02
Belfast
Irlandia Północna
–
Polska
3:1 (1:1)
Robert Warzycha
483.
13.03
Warszawa
Polska
–
Finlandia
1:1 (1:1)
Andrzej Lesiak
484.
27.03
Ołomuniec
Czechosłowacja
–
Polska
4:0 (2:0)
485.
17.04
Warszawa
Polska
–
Turcja
3:0 (0:0)
eME, Ryszard Tarasiewicz , Jan Urban , Roman Kosecki
486.
01.05
Dublin
Irlandia
–
Polska
0:0 (0:0)
eME
487.
29.05
Radom
Polska
–
Walia
0:0 (0:0)
488.
14.08
Poznań
Polska
–
Francja
1:5 (1:2)
Jan Urban
489.
21.08
Gdynia
Polska
–
Szwecja
2:0 (0:0)
Wojciech Kowalczyk , Mirosław Trzeciak
490.
11.09
Eindhoven
Holandia
–
Polska
1:1 (0:0)
Jacek Ziober
491.
16.10
Poznań
Polska
–
Irlandia
3:3 (0:1)
eME, Piotr Czachowski , Jan Furtok , Jan Urban
492.
13.11
Poznań
Polska
–
Anglia
1:1 (1:0)
eME, Roman Szewczyk
493.
03.12
Kair
Egipt
–
Polska
4:0 (1:0)
494.
05.12
Kair
Egipt
–
Polska
0:0 (0:0)
495.
09.12
Kuwejt
Kuwejt
–
Polska
0:2 (0:1)
Zdzisław Janik , Marek Rzepka
1992
N27.
25.03
Rydułtowy
Polska
–
Litwa
2:0 (2:0)
Ryszard Kraus , Andrzej Lesiak (mecz uznawany za oficjalny przez federację litewską )
496.
07.05
Solna
Szwecja
–
Polska
5:0 (3:0)
497.
19.05
Salzburg
Austria
–
Polska
2:4 (1:2)
Roman Kosecki 2, Krzysztof Warzycha , Wojciech Kowalczyk
498.
27.05
Jastrzębie-Zdrój
Polska
–
Czechosłowacja
1:0 (1:0)
Krzysztof Warzycha
499.
05.07
Gwatemala
Gwatemala
–
Polska
2:2 (1:1)
Roman Kosecki 2 (pierwsze trafienie to 900. gol w dziejach reprezentacji Polski)
500.
26.08
Pietarsaari
Finlandia
–
Polska
0:0 (0:0)
501.
09.09
Mielec
Polska
–
Izrael
1:1 (1:1)
Roman Szewczyk
502.
23.09
Poznań
Polska
–
Turcja
1:0 (1:0)
eMŚ, Tomasz Wałdoch
503.
14.10
Rotterdam
Holandia
–
Polska
2:2 (1:2)
eMŚ, Marek Koźmiński , Wojciech Kowalczyk
504.
18.11
Iława
Polska
–
Łotwa
1:0 (0:0)
Grzegorz Mielcarski
505.
26.11
Buenos Aires
Argentyna
–
Polska
2:0 (1:0)
506.
29.11
Montevideo
Urugwaj
–
Polska
0:1 (0:0)
Dariusz Gęsior
1993
507.
01.02
Nikozja
Cypr
–
Polska
0:0 (0:0)
508.
03.02
Tel Awiw-Jafa
Izrael
–
Polska
0:0 (0:0)
509.
17.03
Ribeirao Preto
Brazylia
–
Polska
2:2 (2:1)
Jerzy Brzęczek , Robert Warzycha
510.
31.03
Brzeszcze
Polska
–
Litwa
1:1 (1:1)
Piotr Świerczewski
511.
13.04
Radom
Polska
–
Finlandia
2:1 (1:0)
Marek Leśniak 2
512.
28.04
Łódź
Polska
–
San Marino
1:0 (0:0)
eMŚ, Jan Furtok
513.
19.05
Serravalle
San Marino
–
Polska
0:3 (0:0)
eMŚ, Marek Leśniak 2, Krzysztof Warzycha
514.
29.05
Chorzów
Polska
–
Anglia
1:1 (1:0)
eMŚ, Dariusz Adamczuk
515.
08.09
Londyn
Anglia
–
Polska
3:0 (1:0)
eMŚ
516.
22.09
Oslo
Norwegia
–
Polska
1:0 (0:0)
eMŚ
N28.
29.09
* Oakland (USA)
Polska
–
Meksyk
0:0 (0:0) K. 4:3
OF (mecz uznawany za oficjalny tylko przez federację meksykańską; pod szyldem Polski wystąpił Ruch Chorzów )
517.
13.10
Poznań
Polska
–
Norwegia
0:3 (0:0)
eMŚ
518.
27.10
Stambuł
Turcja
–
Polska
2:1 (0:1)
eMŚ, Wojciech Kowalczyk
519.
17.11
Poznań
Polska
–
Holandia
1:3 (1:1)
eMŚ, Marek Leśniak
1994
520.
09.02
Santa Cruz
Hiszpania
–
Polska
1:1 (1:1)
Roman Kosecki
521.
23.03
Saloniki
Grecja
–
Polska
0:0 (0:0)
522.
13.04
* Cannes (Francja)
Polska
–
Arabia Saudyjska
1:0 (0:0)
Tomasz Wieszczycki
523.
04.05
Kraków
Polska
–
Węgry
3:2 (0:1)
Marcin Jałocha , Henryk Bałuszyński , Adam Fedoruk
524.
17.05
Katowice
Polska
–
Austria
3:4 (1:2)
Andrzej Juskowiak , Jerzy Brzęczek , Kazimierz Moskal
525.
17.08
Radom
Polska
–
Białoruś
1:1 (1:1)
Jacek Bąk
526.
04.09
Tel Awiw-Jafa
Izrael
–
Polska
2:1 (1:0)
eME, Roman Kosecki
527.
12.10
Mielec
Polska
–
Azerbejdżan
1:0 (1:0)
eME, Andrzej Juskowiak
528.
16.11
Zabrze
Polska
–
Francja
0:0 (0:0)
eME
N29.
08.12
Rijad
Arabia Saudyjska
–
Polska
0:2 (0:2)
OF, Jacek Dembiński , Tomasz Łapiński
529.
10.12
Rijad
Arabia Saudyjska
–
Polska
1:2 (1:1)
Henryk Bałuszyński , Tomasz Rząsa
1995
530.
15.03
Ostrowiec Świętokrzyski
Polska
–
Litwa
4:1 (3:0)
Sylwester Czereszewski , Tomasz Wałdoch , Tomasz Wieszczycki , Waldemar Jaskulski
531.
29.03
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
2:1 (1:1)
eME, Andrzej Juskowiak
532.
25.04
Zabrze
Polska
–
Izrael
4:3 (1:2)
eME, Piotr Nowak , Andrzej Juskowiak , Wojciech Kowalczyk , Roman Kosecki
533.
07.06
Zabrze
Polska
–
Słowacja
5:0 (1:0)
eME, Andrzej Juskowiak 2, Tomasz Wieszczycki , Roman Kosecki , Piotr Nowak
534.
29.06
Recife
Brazylia
–
Polska
2:1 (1:0)
Andrzej Juskowiak
535.
16.08
Paryż
Francja
–
Polska
1:1 (0:1)
eME, Andrzej Juskowiak
536.
06.09
Zabrze
Polska
–
Rumunia
0:0 (0:0)
eME
537.
11.10
Bratysława
Słowacja
–
Polska
4:1 (1:1)
eME, Andrzej Juskowiak
538.
15.11
* Trabzon (Turcja)
Azerbejdżan
–
Polska
0:0 (0:0)
eME
1996
539.
19.02
* Hongkong
Polska
–
Japonia
0:5 (0:3)
540.
28.02
Rijeka
Chorwacja
–
Polska
2:1 (1:1)
Henryk Bałuszyński
541.
27.03
Łódź
Polska
–
Słowenia
0:0 (0:0)
542.
01.05
Mielec
Polska
–
Białoruś
1:1 (1:0)
Wojciech Kowalczyk
543.
02.06
Moskwa
Rosja
–
Polska
2:0 (1:0)
N30.
20.06
Tucumán
Argentyna
–
Polska
2:0 (0:0)
N31.
26.06
Vitória
Brazylia
–
Polska
3:1 (1:1)
Daniel Dubicki
544.
27.08
Bełchatów
Polska
–
Cypr
2:2 (0:0)
Krzysztof Warzycha , Marcin Mięciel
545.
04.09
Zabrze
Polska
–
Niemcy
0:2 (0:1)
N32.
25.09
Wodzisław Śląski
Polska
–
Zjednoczone Emiraty Arabskie
1:0 (1:0)
Dariusz Rzeźniczek
546.
09.10
Londyn
Anglia
–
Polska
2:1 (2:1)
eMŚ, Marek Citko
547.
10.11
Katowice
Polska
–
Mołdawia
2:1 (1:0)
eMŚ, Henryk Bałuszyński , Krzysztof Warzycha
1997
548.
14.02
* Ajia Napa (Cypr)
Polska
–
Litwa
0:0 (0:0)
(mecz nieuznawany za oficjalny przez FIFA – pod szyldem Litwy wystąpił klub FBK Kowno )
549.
15.02
Ajia Napa
Cypr
–
Polska
2:3 (0:2)
Cezary Kucharski , Tomasz Sokołowski , Radosław Kałużny
550.
17.02
* Derynia (Cypr)
Polska
–
Łotwa
3:2 (0:1)
Radosław Kałużny , Piotr Jegor , Waldemar Kryger
551.
26.02
Goiânia
Brazylia
–
Polska
4:2 (2:0)
Cezary Kucharski , Marek Citko
552.
12.03
Ostrawa
Czechy
–
Polska
2:1 (1:0)
Jacek Zieliński
553.
02.04
Chorzów
Polska
–
Włochy
0:0 (0:0)
eMŚ
554.
30.04
Neapol
Włochy
–
Polska
3:0 (2:0)
eMŚ
555.
22.05
Solna
Szwecja
–
Polska
2:2 (2:0)
Krzysztof Bukalski , Radosław Kałużny
556.
31.05
Chorzów
Polska
–
Anglia
0:2 (0:1)
eMŚ
557.
14.06
Katowice
Polska
–
Gruzja
4:1 (2:1)
eMŚ, Adam Ledwoń , Mirosław Trzeciak , Krzysztof Bukalski , Krzysztof Nowak
558.
06.09
Warszawa
Polska
–
Węgry
1:0 (0:0)
Krzysztof Ratajczyk
559.
24.09
Olsztyn
Polska
–
Litwa
2:0 (1:0)
Cezary Kucharski , Wojciech Kowalczyk
560.
07.10
Kiszyniów
Mołdawia
–
Polska
0:3 (0:1)
eMŚ, Andrzej Juskowiak 3
561.
11.10
Tbilisi
Gruzja
–
Polska
3:0 (0:0)
eMŚ
1998
562.
08.02
Asunción
Paragwaj
–
Polska
4:0 (2:0)
563.
25.02
Tel Awiw-Jafa
Izrael
–
Polska
2:0 (1:0)
564.
25.03
Warszawa
Polska
–
Słowenia
2:0 (1:0)
Wojciech Kowalczyk , Tomasz Iwan
565.
22.04
Osijek
Chorwacja
–
Polska
4:1 (3:0)
Krzysztof Ratajczyk
566.
27.05
Chorzów
Polska
–
Rosja
3:1 (1:1)
Mirosław Trzeciak , Tomasz Hajto 2
567.
15.07
Kijów
Ukraina
–
Polska
1:2 (0:1)
Mirosław Trzeciak , Sylwester Czereszewski
568.
05.08
Kraków
Polska
–
Izrael
2:0 (1:0)
Mirosław Trzeciak , Rafał Siadaczka
569.
06.09
Burgas
Bułgaria
–
Polska
0:3 (0:2)
eME, Sylwester Czereszewski 2, Tomasz Iwan
570.
10.10
Warszawa
Polska
–
Luksemburg
3:0 (2:0)
eME, Jerzy Brzęczek , Andrzej Juskowiak , Mirosław Trzeciak
571.
10.11
Bratysława
Słowacja
–
Polska
1:3 (0:0)
Piotr Reiss , Wojciech Kowalczyk 2
1999
572.
03.02
Ta’ Qali
Malta
–
Polska
0:1 (0:0)
Tomasz Kłos
573.
10.02
* Ta’ Qali (Malta)
Polska
–
Finlandia
1:1 (1:1)
Wojciech Kowalczyk (1000. gol w dziejach reprezentacji Polski)
574.
03.03
Warszawa
Polska
–
Armenia
1:0 (1:0)
Mirosław Trzeciak
575.
27.03
Londyn
Anglia
–
Polska
3:1 (2:1)
eME, Jerzy Brzęczek
576.
31.03
Chorzów
Polska
–
Szwecja
0:1 (0:1)
eME
577.
28.04
Warszawa
Polska
–
Czechy
2:1 (1:0)
Mirosław Trzeciak , Artur Wichniarek
578.
04.06
Warszawa
Polska
–
Bułgaria
2:0 (1:0)
eME, Tomasz Hajto , Tomasz Iwan
579.
09.06
Luksemburg
Luksemburg
–
Polska
2:3 (0:2)
eME, Rafał Siadaczka , Artur Wichniarek , Tomasz Iwan
N33.
16.06
* Bangkok (Tajlandia)
Polska
–
Brazylia am.
0:2 (0:2)
580.
19.06
* Bangkok (Tajlandia)
Polska
–
Nowa Zelandia
0:0 (0:0)
k. 5:4
581.
18.08
Warszawa
Polska
–
Hiszpania
1:2 (1:0)
Tomasz Hajto
582.
08.09
Warszawa
Polska
–
Anglia
0:0 (0:0)
eME
583.
09.10
Solna
Szwecja
–
Polska
2:0 (0:0)
eME
2000
584.
26.01
Kartagena
Hiszpania
–
Polska
3:0 (1:0)
585.
23.02
Paryż
Francja
–
Polska
1:0 (0:0)
586.
29.03
Debreczyn
Węgry
–
Polska
0:0 (0:0)
587.
26.04
Poznań
Polska
–
Finlandia
0:0 (0:0)
588.
04.06
* Lozanna (Szwajcaria)
Polska
–
Holandia
1:3 (1:1)
Paweł Kryszałowicz
589.
16.08
Bukareszt
Rumunia
–
Polska
1:1 (1:0)
Emmanuel Olisadebe
590.
02.09
Kijów
Ukraina
–
Polska
1:3 (1:2)
eMŚ, Emmanuel Olisadebe 2, Radosław Kałużny
591.
07.10
Łódź
Polska
–
Białoruś
3:1 (1:1)
eMŚ, Radosław Kałużny 3
592.
11.10
Warszawa
Polska
–
Walia
0:0 (0:0)
eMŚ
593.
15.11
Warszawa
Polska
–
Islandia
1:0 (0:0)
Tomasz Frankowski
Zobacz też
Uwagi
Dane częściowo na podstawie – Encyklopedia piłkarska Fuji – tomy 2, 14, 16 i 20, Katowice 1991 –1997 .
Mecze nieuznawane za oficjalne przez PZPN wyróżniono numerem porządkowym z literą N.
Skróty: e – eliminacje, ME – mistrzostwa Europy, MŚ – mistrzostwa świata, IO – igrzyska olimpijskie, am. – reprezentacja amatorska, ol. – reprezentacja olimpijska, k. – rzuty karne, * – mecz odbył się na neutralnym terenie, NF – mecze nieuznawane przez FIFA, OF – mecze oficjalne według FIFA, a nieoficjalne według PZPN.
Przypisy
Linki zewnętrzne
Reprezentacje Rozgrywki ligowe kobiety
mężczyźni Zawodowe
Amatorskie
Zagadnienia
Rozgrywki pucharowe Rozgrywki młodzieżowe Nagrody i wyróżnienia
Pozostałe
Listy meczów reprezentacji narodowych zrzeszonych w
UEFA